S-a stabilit finala Cupei Germaniei. Eintracht Frankfurt s-a impus pe terenul lui Stuttgart într-un meci cu cinci goluri şi va lupta pentru trofeu cu Leipzig

Echipa germană Eintracht Frankfurt a învins-o, miercuri, în deplasare, pe VfB Stuttgart, scor 3-2, în semifinalele Cupei Germaniei.

Tiago Tomas a deschis scorul în minutul 18, iar VfB Stuttgart a condus cu 1-0 la pauză, după o primă repriză pe care a controlat-o.

Eintracht a avut o revenire superbă în startul părţii secunde, atunci când Evan Ndicka a egalat, în minutul 50, iar Daichi Kamada i-a adus pe oaspeţi la conducere, în minutul 55. Randal Kolo Muani a înscris pentru 3-1 în minutul 77, iar golul marcat de gazde în minutul 83, de Enzo Millot, nu a mai schimbat soarta meciului.

Eintracht Frankfurt a învins cu 3-2 şi va juca finala Cupei Germaniei, la Berlin, cu RB Leipzig, în ziua de 3 iunie.

Afla mai multe despre: frankfurt