”S-a stins” Farul! Campioana României a pierdut fără drept de apel amicalul cu Banik Ostrava. Cu ce scor s-a terminat meciul

Farul a pierdut partida amicală din stagiul de pregătire din Polonia contra cehilor de la Banik Ostrava, scor 0-5.

”Marinarii”s-au văzut conduşi cu cinci minute înainte de pauză, când Matej Sin a deschis scorul. Cehii s-au descătuşat în repriza secundă. Abdullahi Tanko, atacantul nigerian al lui Banik, a marcat trei goluri în doare 36 de minute, iar Ewerton şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. În această vară, Farul a jucat patru partide de pregătire în care a înregistrat o victorie, un egal şi două înfrângeri.

• Echipa de start a Farului: Buzbuchi (cpt.) - Dussaut, Dănuleasă, Marins, Bassong, N. Popescu, Doukoure, Buta, Dumitrache, Doicaru, Andronache
  • Rezerve: Muşat, Boli, Bîrzu, Grosu, Cercel, Borgnino, Artean, Martinovic, Banu, Rivaldinho, Sali, Stoian

În sezonul trecut, Banik Ostrava a câştigat play-out-ul din Cehia. De la 19:00, Farul o va întâlni pe Warta, echipă ce a terminat pe locul opt în Ektraklasa (Polonia).

Afla mai multe despre: farul