You are here:

Şapte echipe şi-au luat biletele pentru 16-imi! Cinci naţionale au fost deja eliminate de la Mondial

Şapte echipe şi-au luat biletele pentru 16-imi! Cinci naţionale au fost deja eliminate de la Mondial

Cupa Mondială

Comentarii

Etapa a doua a grupelor s-a încheiat la Cupa Mondială, cu şapte echipe calificate deja şi cinci eliminate din competiţie.

Etapa a doua a fazei grupelor de la Cupa Mondială s-a încheiat, iar şapte echipe şi-au asigurat deja calificarea în 16-imi. Cinci echipe au fost eliminate din competiţie.

Echipe calificate în 16-imi:

  • Grupa A: Mexic (de pe primul loc)
  • Grupa D : SUA  (de pe primul loc)
  • Grupa E :Germania (de pe primul loc)
  • Grupa I : Franţa, Norvegia
  • Grupa J : Argentina (de pe primul loc)
  • Grupa K: Columbia

Echipele eliminate din competiţie:

  • Grupa C :Haïti
  • Grupa D :Turcia
  • Grupa F :Tunisia
  • Grupa J : Iordania
  • Grupa L : Panama.

Ultima etapă a fazei grupelor de la Cupa Mondială începe miercuri, iar meciurile din fiecare grupă se dispută de la aceeaşi oră.

Primele partide sunt cele din grupa B, de la ora 22.00: Bosnia - Qatar şi Elveţia - Canada.

De la ora 01.00 se joacă meciurile din grupa C: Maroc - Haiti şi Scoţia - Brazilia.

Joi dimineaţă, de la ora 04.00, au loc partidele din grupa A: Cehia - Mexic şi Africa de Sud - Coreea de Sud. 

Afla mai multe despre: cupa mondialafrantamexicsua 

viewscnt
Articole similare