Etapa a doua a grupelor s-a încheiat la Cupa Mondială, cu şapte echipe calificate deja şi cinci eliminate din competiţie.
Etapa a doua a fazei grupelor de la Cupa Mondială s-a încheiat, iar şapte echipe şi-au asigurat deja calificarea în 16-imi. Cinci echipe au fost eliminate din competiţie.
Echipe calificate în 16-imi:
- Grupa A: Mexic (de pe primul loc)
- Grupa D : SUA (de pe primul loc)
- Grupa E :Germania (de pe primul loc)
- Grupa I : Franţa, Norvegia
- Grupa J : Argentina (de pe primul loc)
- Grupa K: Columbia
Echipele eliminate din competiţie:
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
- Grupa C :Haïti
- Grupa D :Turcia
- Grupa F :Tunisia
- Grupa J : Iordania
- Grupa L : Panama.
Ultima etapă a fazei grupelor de la Cupa Mondială începe miercuri, iar meciurile din fiecare grupă se dispută de la aceeaşi oră.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Primele partide sunt cele din grupa B, de la ora 22.00: Bosnia - Qatar şi Elveţia - Canada.
De la ora 01.00 se joacă meciurile din grupa C: Maroc - Haiti şi Scoţia - Brazilia.
Joi dimineaţă, de la ora 04.00, au loc partidele din grupa A: Cehia - Mexic şi Africa de Sud - Coreea de Sud.
Afla mai multe despre: cupa mondiala, franta, mexic, sua







