Săpunaru, criză de nervi după Rapid - U Craiova 1948 2-3! Colegii şi adversarii l-au oprit să nu agreseze un adversar: "Ce face e de scos din stadion" | VIDEO

Rapid

Cristian Săpunaru a cedat, la finalul înfrângerii Rapidului cu U Craiova 1948, şi a dorit să-l agreseze pe Lorenzo Paramatti, fundaşul oltenilor. Cei doi ar fi fost eliminaţi, în cele din urmă, de Marcel Bîrsa.

Săpunaru, nervos după Rapid - U Craiova 1948 2-3

Oltenii continuă să le pună piedici rapidiştilor. De această dată, U Craiova 1948 i-a administrat prima înfrângere lui Adrian Mutu la Rapid Bucureşti.

Giuleştenii au egalat la doi pe finalul partidei, dar Baeten a trimis cele trei puncte spre Craiova, la ultima fază a partidei.

Tensiunea şi-a spus cuvântul după fluierul final al lui Marcel Bîrsan. Cristian Săpunaru s-a năpustit asupra lui Lorenzo Paramatti, iar fundaşul rapidist a fost ţinut, cu greu, de cei din jurul său.

"Ceea ce face e de scos din stadion, nu de al doilea galben sau de roşu direct la faza de dinainte, în care a intrat", a declarat Cornel Dinu pentru Orange Sport.

Săpunaru şi Paramatti au continuat duelul şi pe tunelul Stadionului Rapid-Giuleşti şi ar fi fost eliminaţi.

"Am o informaţie neconfirmată că Paramatti şi Săpunaru au primit cartonaşul roşu", a declarat moderatorul emisiunii Minutul 91, Dan Udrea.

Meci "nebun" în Liga 1. Rapid a pierdut cu FC U Craiova 1948, scor 2-3

Rapid a pierdut, scor 2-3, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania formaţiei FC U.Craiova 1948. Este primul eşec înregistrat de Adrian Mutu de când a preluat Rapidul.

Rapid a punctat prin autogolul lui Diallo, din minutul 8, şi penaltiul transformat de Albu, în minutul 90+2.

Golurile craiovenilor au fost marcate de Compagno din minutele 44 şi 47, ultimul din penalti, şi Baeten '90+5.

Clasamentul play-out-ului este următorul: 1. Rapid – 39 de puncte, 2. Sepsi – 39, 3. FC Botoşani - 38, 4.FC U Craiova1948 - 34, 5 UTA Arad – 32,  6.  CS Mioveni - 28,  7. Chindia Târgovişte – 23, 8. Dinamo – 22, 9. Academica Clinceni – -11, 10. Gaz Metan Mediaş – -38.

Afla mai multe despre: cristian sapunaruparamatiirapid u craiova 1948