”Schimbarea la faţă” a lui Dinamo. De unde vin evoluţiile bune din play-off: ”Fix din acel moment” | EXCLUSIV

Echipa bucureşteană Dinamo a învins vineri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a treia a play-off-ului din Liga 2.

Pe stadionul „Arcul de Triumf” Dinamo s-a impus cu 3-0, cu toate golurile marcate în repriza secundă, după un meci dominat de bucureşteni. Autorul primelor goluri a fost francezul Lamine Ghezzali, în minutele 62 şi 87, iar Cătălin Ţîră a stabilit scorul final în minutul 90+4.

Andrei Vochin a urmărit partida şi a remarcat jocul făcut de elevii lui Ovidiu Burcă. Vochin crede că ”schimbarea la faţă” a lui Dinamo s-a produs după calificarea în play-off, când echipa ă scăpat de emoţii.

”Eu cred că nu e o surpriză scorul pentru cine cunoaşte echipa Oţelului, arată altfel în deplasare, nu e o surpriză pentru cine îi ştie. Eu am avut posibilitatea sp îi văd în deplasare şi nu mi-a arătat deloc că sunt o echipă cu personalitate. Dinamo a jucat bine.

Din momentul în care s-a calificat în play-off, partea aia emoţională s-a cam dus, mi se pare că echipa joacă cu încredere. Cred că au realizat că locul de baraj nu îl pot pierde şi deja pentru ei e un pas în faţă”, a declarat Vochin la Orange Sport.

În clasamentul play-off-ului din Liga 2 Dinamo este pe locul 4, cu 38 de puncte, iar Oţelul ocupă locul al treilea, cu 39 de puncte.

Dinamo evoluează în etapa viitoare împotriva echipei CSA Steaua.

Ovidiu Burcă, în al nouălea cer după victoria cu Oţelul Galaţi: ”Vom lupta până la capăt”. Mesaj pentru suporteri

Afla mai multe despre: dinamoliga 2