SCM Craiova a câştigat partida cu Rapid şi păstrează şanse la locul doi în Liga Florilor

Handbal

SCM Craiova a câştigat partida, disputată în deplasare, cu Rapid, scor 22-27 (10-14), şi păstrează şanse pentru o clasare pe locul doi în Liga Naţională de handbal feminin.

CS Rapid Bucureşti a început foarte bine partida, iar după cinci minute de joc conducea cu 2-0. Până în minutul 10, însă, Craiova s-a instalat la conducerea partidei (3-4),încheind prima repriză cu un avans de patru goluri, 10-14.

În partea secundă, cel mai mult rapidistele s-au apropiat la două goluri (13-15), dar proaspetele campioane EHF şi-au respectat blazonul şi s-au distanţat pe tabelă, încheind meciul cu un avans de cinci goluri, 22-27.

În etapa următoare, SCM Craiova o va întâlni ASC Corona 2010 Braşov, joi, ora 18:00, iar partida va putea fi urmărită LIVE la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: handbal femininscm craiovaliga nationala de handbal