Se poate şi la alţii! Meci întrerupt în Conference League după ce a picat nocturna

Partida dintre Drita (Kosovo) şi Viktoria Plzen (Cehia) din turul doi preliminar al Conference League a fost întreruptă, joi seară, din cauza unor probleme cu nocturna.

În minutul 50 al partidei dintre Drita şi Plzen, la scorul de 0-0, arbitrii au decis să întrerupă partida după ce nocturna stadionului a cedat.

Drita - Plzen, întreruptă din cauza nocturnei

Una dintre nocturnele stadionului din Drita a cedat, iar arbitrul nu a avut de ales decât să întrerupă meciul.

Cele două formaţii au trebuit să aştepte puţin mai mult de cinci minute, până problema a fost remediată.

Cu toate acestea, kosovarii sunt în alertă, deoarece, la o a doua pană de curent, meciul va fi întrerupt definitiv, iar Drita ar putea pierde calificarea.

În tur, la Plzen, scorul a fost tot egal, 0-0.

Afla mai multe despre: dritaplzen