You are here:

Selecţionerul Marocului a surprins pe toată lumea după calificare: "Trebuie să ţintim titlul”

Selecţionerul Marocului a surprins pe toată lumea după calificare: "Trebuie să ţintim titlul”

Cupa Mondială

Comentarii

Mohamed Ouahbi a transmis un mesaj curajos după victoria Marocului cu Haiti şi a spus că echipa poate visa la trofeu.

Marocul a „intrat într-o altă dimensiune” şi „trebuie să ţintească titlul”, a declarat selecţionerul Mohamed Ouahbi după calificarea de miercuri 16-imile Cupei Mondiale, asigurată printr-o victorie cu 4-2 asupra Haiti.

„Cum vom atinge acest obiectiv? Dând 200% în fiecare meci şi pregătindu-ne cât mai temeinic posibil”, a explicat el.

După victoria cu 4-2 împotriva celor din Haiti, el crede că formaţia sa a avut statistici foarte bune.  „Am avut posesia; ei au reuşit doar două şuturi, iar asta a dus la două goluri”, a continuat el.

„A fost un meci de tranziţie; nu aveau nimic de pierdut. Au jucat mingi lungi, iar noi am făcut lucrurile bine. Trebuia doar să gestionăm mai bine tranziţiile”, a observat antrenorul.

„Nu am mustrat pe nimeni pentru că am simţit că echipa mea era dedicată şi unită”, a insistat el, când a fost întrebat despre prestaţia lui Brahim Diaz. „Este un jucător foarte talentat; va contribui mult la echipă.”

Afla mai multe despre: cupa mondialămaroc 

viewscnt
Articole similare