Sepsi a luat-o la vale. Liviu Ciobotariu, după a 4-a înfrângere la rând: ”Ne-am pierdut încrederea, moralul”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Sepsi OSK, într-un meci restant din etapa a cincea a Superligii.

Liviu Ciobotariu, după eşecul cu CFR Cluj

Golurile au fost marcate de Tachtsidis ’41 (penalti), Camora ’70 şi Bîrligea ’81. Liviu Ciobotariu, antrenorul echipei Sepsi, este dezamăgit de situaţia în care a ajuns echipa din Sf. Gheorghe

”3-0... nici nu pot să mai zici că ai avut o evoluţie satisfăcătoare. Scorul este mare în ce a insemnat desfăşurarea partidei pentru că am avut o primă repriză reuşită. A venit minutul 40 în care am primit penalty. Nu sunt foarte multe lucruri de spus ca lucruri pozitive.

Trebuie să ieşim cât mai repede de aici, ne-am pierdut moralul, încrederea.  Jucătorii şi-au pierdut capul... Nu mă supăr, de ce să mă supăr, asta este viaţa antrenorilor. Eu încerc să îmi fac munca, pe un antrenor îl ţin rezultatele. Asta trebuie să fie întrebată conducerea”, a declarat Liviu Ciobotariu după meci.

Echipele care au evoluat:

• CFR Cluj: Sava – L. Mihai (Camora ’63), Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan – Muhar, Tachtsidis (Deac ’85), Cvek (Fica ’90) – Juricic (Bîrligea ’63), Jefte (Otele ’63). Antrenor: Andrea Mandorlini.
  • Sepsi: Niczuly – Aganovic (C. Matei ’64), Bălaşa, Kecskes, Fl. Ştefan – Oroian, Alimi, Francisco Junior (Rondon ’79) – I. Gheorghe, Debeljuh (Safranko ’64), Ştefănescu. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Afla mai multe despre: cfr clujsepsi,