Sepsi - CFR Cluj 0-1. Debelljuh a marcat singurul gol al mecului. Gazdele au jucat aproape toată repriza secundă în zece oameni

CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a învins în deplasare la Sf Gheorghe formaţia Sepsi, scor 1-0

LIVE VIDEO Sepsi - CFR Cluj 0-1 (Debelljuh 72)

Echipele de start

• SEPSI: Niczuly - Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ştefan - Gal-Andrezly, Vaşvari, Tortella, Ştefănescu - L. Fulop, G. Dragomir
  • Rezerve: J. Fernandez, Tincu, Bajrovic, Nouvier, Csiszer, L. Kovacs, N. Tamas, Aganovic, Achahbar
  • CFR CLUJ: Bălgrădean - C. Manea, D. Ciobotariu, A. Burcă, Camora - C. Deac, Hoban, Djokovic - V. Costache, Debeljuh, Pereira
  • Rezerve: Sandomierski, Soares, Chipciu, Vojtus, Itu, Carnat, Luis Aurelio, Ben Youssef, Susic

Min 88. Ocazie mare pentru gazde! Bajrovic este singur cu Bălgrădean, dar nu îl poate învinge. CFR rămâne în avantaj pe tabela de marcaj

Min 72. GOOOL CFR! Gabriel Debelljuh marchează printr-o finalizare simplă, din apropierea careului mic.

Min 62. Fază fixă la poarta fazdelor, Burcă reia cu capul, dar mingea este respinsă de sub bară de portarul Niczuly

Min 57. Corner pentru Sepsi, mingea ajunge în careul aglomerat din faţa lui Bălgrădean şi este respinsă în braţele propriului portar de Chipciu

Min 48. Rachid Bouhenna este eliminat! Sepsi rămâne în zece oameni aproape o întreagă repriză. Vezi cele două cartonaşe galbene încasate rapid de algerian, mai jos

Pauză la Sf Gheorghe: CFR, fără ocazii importante! Sepsi, două situaţii mari de gol

Min 38. Ocazie uriaşă din nou pentru gazde. Ştefănescu scapă singur, dar Bălgrădean are un reflex senzaţional şi respinge. Rămâne 0-0

Min 6. Ocazie uriaşă pentru gazde! Ştefănescu trece pe lângă deschiderea scorului