Sergiu Hanca a venit în cârje la interviu, după intrarea lui Dawa: "N-am simţit în viaţa mea asemenea durere" | VIDEO

Petrolul

În minutul 26, Dawa a avut o intervenţie extrem de dură asupra lui Hanca, iar fundaşul central s-a ales cu un cartonaş galben.

În urma intrării lui Dawa, Sergiu Hanca n-a mai putut continua şi a fost înlocuit. Fotbalistul Petrolului a venit în cârje, după meci, la flash interviu.

"Nu mă simt bine, mă simt rău, sper să nu fie ceva grav, am dureri prea mari ca să ştiu ce am. Sincer, nu sunt specialist, dar nu cred că ar trebui să ne rupem picioarele ca să dăm cartonaş roşu. Eu n-am simţit asemenea dureri în viaţa mea.

Dacă l-au schimbat după 5 minute (n.r. despre Dawa), cred că era de cartonaş roşu. Mă doare prea tare, nu mă simt bine, sper să fie ok, voi face un RMN. Am început să plâng când m-am accidentat, pentru că simţeam că putem să câştigăm acest meci.

Am simţit în teren că nu putem pierde această partidă" , a declarat Sergiu Hanca.

Petrolul - FCSB 2-2

FCSB, liderul campionatului, a încheiat la egalitate, sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-2, cu Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii. Petrolul a fost condusă cu 2-0 şi a egalat, cu şansă, la ultima fază a meciului, din penalty, prin Grozav.

FCSB rămâne lider în clasament, cu 31 de puncte. Petrolul este pe locul 6, cu 20 de puncte.

• PETROLUL: Zima – L. Dumitriu, Papp, Meijers, Pedro Justiniano (Diomande 46) - Doua, Seto (Jefferson 60), Hanca (Z. Petrovic 31; Abuashvili 83) - I. Răducan (M. Rădulescu 46), Grozav, Jair. ANTRENOR: Florin Pârvu
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa (Lixandru 35), Radunovic - Djokovic, Şut, Olaru - Al. Băluţă (Compagno 90+1), D. Rotariu (C. Ganea 82), Oct. Popescu (Miculescu 46). ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: hancapetrolul