Serie A | Remiză în confruntarea dintre echipele lui Drăguşin şi Chiricheş + Înfrângere pentru Marin

Serie A

Formaţia Salernitana, la care este legitimat Radu Drăguşin, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa lui Vlad Chiricheş, Sassuolo, într-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Italiei.

La Salernitana Radu Drăguşin a fost rezervă, iar la Sassuolo Vlad Chiricheş a jucat o repriză.

Au marcat Bonazzoli ‘8 şi Djuric ’82 pentru gazde, respectiv Scamacca ’20 şi Traore ’30 pentru oaspeţi.

În minutul 59, de la Sassuolo a fost eliminat Raspadori.

Tot în Serie A, Spezia a învins acasă echipa lui Răzvan Marin, Cagliari, scor 2-0. Au marcat Erlic ’55 şi Manaj ’74. În minutul 36, Spezia a ratat un penalti.

La Cagliari, Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 62.

Partidele Sampdoria – Juventus şi AC Milan – Empoli au loc tot sâmbătă, meciurile Fiorentina – Bologna, Verona – Napoli, Atalanta – Genoa, Udinese – AS Roma şi Torino – Inter Milano sunt programate duminică, iar confruntarea Lazio – Venezia se va disputa luni.

Afla mai multe despre: serie achirichesmarindragusin