Sezonul accidentărilor pentru FCSB! Un nou titular pierdut de Dică, în prima repriză a meciului cu Viitorul

FCSB încheie anul 2017 cu infirmeria plină după ce Nicolae Dică a mai pierdut un titular în prima repriză a partidei cu Viitorul.

UPDATE 21:05 Şi înlocuitorul lui Mihai Pintilii din meciul cu Viitorul, Ovidiu Popescu, a ieşit accidentat, fiind înlocuit cu Junior Morais. Mijlocaşul a avut parte de un contact dur în finalul primei reprize şi a încercat să continue, însă după pauză nu a mai revenit pe teren.

Romario Benzar, Planic, Bălaşa, Filipe Teixeira, De Amorim, Constantin Budescu au ratat meciul cu campioana en-titre, iar pe listă s-a înscris şi Mihai Pintilii, ieşit accidentat în minutul 29.

Închizătorul a simţitu dureri puternice la gamba dreaptă după un duel pentru balon la centrul terenului, după care s-a prăbuşit la gazon şi a cerut intervenţia echipei medicale.

Imediat, Pintilii a făcut semne că nu mai continua, iar Dică l-a înlocuit cu Ovidiu Popescu.

Din fericire pentru FCSB, partida cu Viitorul e ultima oficială până în februarie 2018, aşa că accidentaţii au timp suficient pentru refacere.

Afla mai multe despre: pintiliiaccidentare