Sferturile de la Roma se văd pe Telekom Sport! Nadal, Djokovic sau Zverev, în cursa pentru trofeu! Programul meciurilor

Tenis

Nadal s-a calificat în sferturi la Roma, dupa o victorie in doua seturi, 6-4, 6-1 cu Shapovalov. Următorul adversar va fi Fabio Fognini.

Şi Djokovic s-a impus în două seturi în faţa lui Ramos Vinolas, scor 6-1, 7-5 şi îl va întâlni în sferturi pe Nishikori.

Pentru un loc în careul de asi va lupta şi Alexander Zverev. Neamţul l-a eliminat pe Kyle Edmund, 7-5, 7-6, şi va da piept acum cu Goffin.

Belgianul a mers mai departe dupa un meci în care Juan Martin del Potro a abandonat. Primele dureri au aparut in setul al 2-lea, la 1-1. Del Potro pierduse primul set, dar a avut totuşi forţa de a împinge partida în decisiv. Deşi conducea cu 5-4, durerile au reapărut şi argentinianul s-a retras.

Astăzi, la Roma urmează alte 4 partide de foc, pe Telekom Sport 2 şi Telekom Sport 3