”Şi-a uitat răutatea pe bancă”. George Puşcaş, arătat cu degetul după remiza dintre Genoa şi Brescia

Genoa a remizat pe teren propriu cu Brescia, scor 1-1.

Genoa a început partida cu Radu Drăguşin titular, în timp ce, George Puşcaş a fost folosit doar din minutul 67.

Echipa românilor totuşi a scos doar un punct din confruntarea cu Brescia din etapa cu numărul 11 din Serie B. Golurile au fost marcat de Filip Jagiello în minutul 31, respectiv Andrea Cistana în minutul 90+4

Prestaţia celor doi a fost dezamăgitoare, motiv pentru care italienii au răbufnit după remiză.

”Drăguşin, un vid. Două scăpări îngrijorătoare pentru un stoper: în minutul 30 i-a dat mingea lui Bianchi, dar a salvat Semper, apoi nu a interceptat o centrare pe care a irosit-o Aye”, a scris Pianeta Genoa 1893, care i-a dat nota 5 fundaşului central român.

Tot 5 a primit şi Puşcaş: ”Şi-a uitat răutatea pe bancă, a eşuat în a marca golul care i-ar fi doborât pe adversari”.

Cu Adrian Rus, Marius Marin şi Moruţan titulari, Pisa a obţinut un 0-0 la Benevento. Pisa este pe locul 15 în clasament, cu 11 puncte.

Ionuţ Nedelcearu a fost titular la Palermo, în victoria cu 2-0 obţinută la Modena. Palermo este pe locul 13, cu 12 puncte.

Rezultatele etapei a 11-a din Serie B: Bari – Ternana 0-0; Benevento – Pisa 0-0; Cagliari – Reggina 1-1; Cosenza – Frosinone 1-2; Modena – Palermo 0-2; Parma – Como 1-0; Spal – Sudtirol 1-1; Venezia – Ascoli 0-2; Genoa – Brescia 1-1.

Ce au făcut tricolorii în Serie B. Genoa, pe loc de promovare cu Drăguşin şi Puşcaş pe teren. Nedelcearu a câştigat cu Parma. Situaţie grea pentru Adi Rus, Marius Marin şi Moruţan

Afla mai multe despre: george puscasradu dragusin