Sibiul este tot mai aproape să aibă din nou echipă în Liga 1! Hermannstadt - Concordia Chiajna 2-1, în Liga 2 | VIDEO

Liga 2

Hermannstadt a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii 2.

Hermannstadt - Concordia Chiajna 2-1, în Liga 2

Hermannstadt a învins o contracandidată şi este aproape sigură de un loc de baraj.

Hermannstadt a marcat în meciul cu Chiajna după 17 minute de la startul partidei. Paraschiv a bifat a patra reuşită stagională. Echipa lui Zicu a egalat în prelungiri: Llullaku a recentrat, iar Muţiu şi-a băgat mingea în propria poartă.

Golul victoriei sibienilor a fst marcat în partea a doua. Baba Alhassan a punctat, iar Hermannstadt are 10 puncte peste Chiajna, echipa aflată pe locul cinci, în afara locurilor promovabile. De partea cealaltă, ilfovenii au un singur punct câştigat în două meciuri de play-off.

Partida CSA Steaua – Petrolul se va disputa sâmbătă, de la ora 14.30, iar confruntarea Unirea Slobozia – Universitatea Cluj va avea loc duminică, de la ora 13.30.

• Clasamentul play-off-ului: 1. Petrolul – 50 de puncte, 2. Hermannstadt – 47, 3. Universitatea Cluj – 43, 4. CSA Steaua – 38, 5. Concordia – 37, 6. Unirea Slobozia – 33.

În etapa a doua din play-out, vor avea loc sâmbătă, de la ora 11.00, partidele Csikszereda Miercurea Ciuc – Politehnica Timişoara, Dunărea Călăraşi – CS Comunal Şelimbăr şi Poli Iaşi – Dacia Unirea Brăila.

Afla mai multe despre: hermannstadt chiajna