Simona Halep - Caroline Garcia 3-6, 6-4, 6-0. "Simo" revine excelent şi se califică în turul trei după un set-fulger în decisiv!

Simona Halep

Simona Halep (3 WTA) a câştigat, scor 3-6, 6-4, 6-0, împotriva Carolinei Garcia şi s-a calificat în turul trei al turneului de la Miami. În runda următoare de la Miami Open, Simona o va întâlni pe câştigătorea meciului Cori Gauf - Anastasia Sevastova.

LIVE TEXT | Simona Halep - Caroline Garcia 3-6, 6-4, 6-0

6-0 - GAME, SET, MECI! Simona Halep câştigă un set fulger în faţa Carolinei Garcia şi se califică în turul următor!

5-0 - Simona Halep continuă seria excelentă, nu-i dă nicio şansă de revenire Garciei şi va servi pentru calificarea în următorul tur la Miami Open.

4-0 - Încă un break pentru Simona! Halep pare că deffilează spre turul trei la Miami!

3-0 - Simona şi-a intrat în ritm şi pare că nu-i mai dă nicio şansă adversarei! A câştigat trei game-uri în 11 minute.

2-0 BREAK! Simona câştigă pe serviciul lui Garcia şi pune distanţă între ea şi adversară!

1-0 - Simona Halep trece la conducere!

SETUL 3:

6-4 BREAK ŞI SET! Simona Halep câşigă setul doi şi vom avea decisiv pentru a fi desemnată câştigătoarea meciului.

5-4 - Jocul Simonei s-a îmbunătăţit considerabil! Halep reuşeşte să rămână în avantaj şi Garcia va servi pentru a rămâne în setul doi.

4-4 - Game Garcia! Caroline reuşeşte să oprească seria bună a Simonei şi egalează la patru, după un game solid la serviciu!

4-3 - Simona, pentru prima dată la conducerea meciului cu Caroline Garcia!

3-3 - BREAK SIMONA! Halep reuşeşte să egaleze şi reintră în set, sperând la o remontada

2-3 - Simona ţine aproape în setul doi.

1-3 - Game Garcia! Franţuzoaica menţine distanţa între ea şi Simona. Halep urmează la serviciu.

Timeout medical cerut de Simona Halep, care acuză probleme la spate!

1-2 - Semne de viaţă de la Simona! Halep reintră în set cu un game pe propriul serviciu.

0-2 - Game extrem de disputat trecut în contul jucătoarei din Franţa, care se distanţează de Simona în setul doi.

0-1 - BREAKI! Caroline Garcia începe break şi setul doi! Simona Halep e debusolată şi nu reuşeşte să-şi intră în ritm.

SETUL 2:

3-6 - SET Garcia! Jucătoarea din Franţa câştigă primul set în faţa Simonei Halep, în turul doi la Miami.

3-5 - Simona îşi câştigă serviciul de această dată, dar Garcia urmează la serviciu pentru set.

2-5 - Probleme pentru Halep! Garcia îşi consolideză breakul şi ia un avantaj considerabil faţă de Simona!

2-4 - BREAK! Carolin Garcia reuşeşte să câştige pe serviciul Simonei şi rupe echilibrul meciului. Halep trebuie să vină acum din spate!

2-3 - Game Garcia! Se merge cap la cap cu serviciul până în acest moment.

2-2 - Un nou game rapid pentru Simona Halep! Românca n-a pierdut, din nou, niciun punct pe propriul serviciu.

1-2 - Garcia îşi face serviciul fără mari emoţii de această dată!

1-1 - Game-fulger pentru Simona! Halep nu i-a dat nicio şansă franţuzoaicei şi a câştigat game-ul fără să piardă vreun punct.

0-1 - Caroline Garcia trece în avantaj după un game foarte disputat, în care Simona Halep a ratat o minge de break.

SETUL 1:

Partida este prima din sesiunea de seară pe terenul 1 de la Miami Gardens. Sesiunea de zi începe la ora 17:00 şi cuprinde trei meciuri de simplu feminin.

Halep este direct acceptată în turul al doilea, în timp ce Garcia a eliminat-o, în primul meci, pe Mihaela Buzărnescu, locul 137 WTA, venită din calificări, scor 6-1, 6-2.

Cele două sportive s-au mai întâlnit de şapte ori, scorul fiind de 6-1 în favoarea româncei.

Afla mai multe despre: simona halep