Simulările lui Adrian Mazilu, dur criticate de Basarab Panduru: "Ai ceva, o problemă, o cădere de calciu?" | EXCLUSIV

Adrian Mazilu a dezamăgit în urma prestaţiei sale din meciul cu U Cluj, terminat scor 1-1.

Fotbalistul lui Hagi, vândut în această vară la Brighton pentru 4.000.000 de euro a dezamăgit cu prestaţia sa din această etapă.

Mazilu a fost avertizat de centralul Istvan Kovacs în urma unei simulări din prima repriză.

Tânărul de 18 ani a încercat în mai multe rânduri să depăşească fundaşii clujeni din dribbling-uri, dar încercările sale au fost în zadar.

În minutul 57, Mazilu a cerut penalty după o presupusă intrare neregulamentară comisă de Chipciu, în careu.

Basarab Panduru l-a criticat dur pe tânărul fotbalist al celor de la Farul.

Panduru crede că simulările sale nu contribuie la jocul său şi crede că ar trebui să renunţe la astfel de faze, dacă vrea să se impună la Brighton.

"E galben făra discuţii, o să-i meargă bine la Brighton dacă face d-astea, aici încearcă, zic, ce-i cu tine.

Faci vreo două la antrenament, ştiu că acolo primeam penalty, ce faci mă, ai ceva, o problemă, cădere de calciu, ceva s-a întamplat, cheamă medicii imediat.

Ce căzătura e asta, zi şi mie, ce treabă are căzătura asta, cu ce, cu nimic, are decât cu tine.

N-ai cum să te arunci, ce te arunci, dai penalty atunci dacă nu dai galben, e fault, penalty şi nu mai dai galben.

Măcar lăsai piciorul ăla, dreptul, tu tragi piciorul ălă drept să nu te atingă, nu ai cum să nu dai galben aici.

A făcut bine Kovacs ca nu a dat galben? Şi zici, băi Kovacs, care s-a uitat acolo, a făcut bine.

Nu a vrut să dea fiindca e jucător tânăr şi avea deja galben" a declarat Basarab Panduru la Minutul 91.

Afla mai multe despre: faruladrian mazilubasarab panduru