Sorescu, pasă de gol la primul meci ca titular la Rakow! | VIDEO

Deian Sorescu (24 de ani) a oferit prima pasă de gol pentru Rakow, în primul meci ca titular pentru echipa din Polonia.

Rakow a învins-o pe Wisla Plock cu 2-0, în prima ligă din Polonia, iar Deian Sorescu şi-a pus şi el amprenta pe succesul obţinut de echipa sa. Folosit pentru prima dată ca titular de când a fost cumpărat de la Dinamo cu 800.000 de euro, Deian Sorescu a oferit o pasă de gol.

Rakow a deschis scorul în minutul 32 prin Gutkovskis şi la capătul primei ore de joc şi-a majorat avantajul. Deian Sorescu, după o combinaţie cu un coechipier, a pătruns în careul advers şi a ridicat mingea pentru Wdowiak, care a marcat cu o lovitură de cap norocoasă din marginea careului.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU PASA DE GOL A LUI SORESCU

Deian Sorescu a mai jucat doar 16 minute în prima ligă din Polonia, la debutul cu Radomiak Radom (1-0).