Spaniolii au dat de pământ cu Florin Andone! Ce i-au reproşat la final de sezon: ”Marea lovitură s-a transformat într-o «petardă»”

Formaţia Cadiz, la care este legitimat Florin Andone, a obţinut o victorie, scor 1-0 cu Alaves, în ultima etapă din LaLiga şi se menţine în primul eşalon.

În vară, Cadiz îl împrumuta pe Florin Andone de la Brighton, iar atacantul român spera să-şi intre în formă după ce a stat mai mult accidentat sau pe bară în ultimele luni. Doar că lucrurile n-au stat deloc aşa. Vârful de atac a jucat doar 108 minute în trei partide pentru echipa din prima ligă spaniolă, unde a marcat un singur gol.

Cotidianul spaniol Diario AS nu l-a menajat deloc pe Andone după actualul sezon. ”Marea lovitură s-a transformat într-o «petardă»”, au scris aceştia.

„Sosirea sa a fost întâmpinată iniţial cu entuziasm, dar în cele din urmă Andone nu a reuşit să-şi facă loc în echipă. Transferul văzut drept o mare lovitură a sfârşit prin a se transforma într-o «petardă».

În final, atacantul român a plecat de la Cadiz cu un total de 173 de minute în 5 meciuri de campionat şi 246 de minute în patru meciuri în Cupa Regelui. În această competiţie a înscris primul gol pentru Cadiz, unul suficient pentru calificarea în turul următor”, se arată în materialul spaniolilor.

Andone se întoarce la Brighton, clubul din Premier League de care aparţine, cu care mai are un an de contract.