Spectacol total în ultima zi de Nations League! Meci incredibil între Olanda şi Germania. Ploaie de goluri în Cehia - Ucraina

Olanda şi Germania au oferit o partidă memorabilă pe Amsterdam Arena. ”Portocalele” au deschis scorul încă din minutul doi, însă ”Panzerele” au intrat în avantaj la cabine, după golul lui Kimmich din minutul 45+3. Trupa lui Ronaldo Koeman a egalat în actul secund, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Deşi Olanda - Germania a fost capul de afiş al serii, partida dintre Cehia şi Ucraina a fost, de asemenea, fabuloasă, încheiată cu victoria la limită a cehilor, 3-2.

Anglia şi-a respectat statutul de favorită şi a învins-o pe Finlanda, 2-0, deşi la pauză a fost 0-0. Dubla lui Harry Kane a adus victoria ”Leilor”, care au bifat al doilea succes consecutiv fără gol primit, după meciul de la Dublin, contra Irlandei, în care s-au impus cu 2-0.