"Sper să nu intervină relaxarea". Rădoi, concluzii pozitive după succesul cu Petrolul. Un jucător a terminat meciul cu probleme

Mirel Rădoi, antrenorul de la U Craiova, a reacţionat la finalul victoriei obţinute în prelungiri cu Petrolul, 2-1 în Bănie.

La flash-interviul de după partida cu Petrolul, Mirel Rădoi a vorbit despre schimbarea de atitudine pe care au avut-o elevii săi în meciul contra "Lupilor galbeni".

Christian Irobiso a deschis scorul cu U Craiova, dar oltenii au reuşit să răstoarne rezultatul. Mirel Rădoi i-a lăudat pe jucătorii care au intrat de pe bancă, despre care a spus că au avut o atitudine bună, şi a dezvăluit că Andrei Ivan a terminat meciul cu probleme.

"Schimbările au fost bune, jucătorii care au intrat au avut atitudune.

Ivan nu ştiu dacă a simţit ceva, vedem mâine la investigaţii. El şi alţi jucători nu o să fie, probabil, în Cupă.

Asta au simţit la antrenamente şi când a fost întrerupt campionatul, intensitatea a fost mai mare, nu că au fost mai lungi. Important e că au avut o reacţie pozitivă şi au înţeles mesajul.

Arlauskis nu a avut mari probleme, are nevoie de meciuri, continuitate ca să revină la forma sa. Avem patru portari la nivelul Ligii 1 care oricând pot apăra.

Sper să nu intervina vreo relaxare şi să continuăm pe aceeaşi linie", a spus Mirel Rădoi, la flash-interviu.

U Craiova - Petrolul 2-1, în Superligă

Universitatea Craiova a câştigat sâmbătă, pe teren propriu, meciul cu formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-1, în etapa a 14-a din Superligă. Golul victoriei a fost marcat în al doilea minut de prelungire.

Petrolul a deschis scorul în minutul 58, când Mario Bratu a trimis din corner, Arlauskis a scos lovitura de cap a lui Huja, dar Irobiso a reluat în plasă. Craiova a egalat în minutul 76. Roguljic a executat o lovitură liberă, portarul Vâlceanu a respins în faţă şi Cîmpanu a înscris. Golul victoriei craiovene a fost înscris de Rivaldinho, în al doilea minut de prelungire al meciului. Este a cincea înfrângere consecutivă pentru ploieşteni şi al patrulea meci în care primesc gol în minutele de prelungire.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis - Screciu, Raul Silva, Bg. Mitrea – Hanca (Markovic 61), Al. Creţu (Vătăjelu 70), Căpăţînă (Găman 90+2), N. Bancu - Cîmpanu, A. Ivan (Rivaldinho 60), Baiaram (Roguljic 70). ANTRENOR: Mirel Rădoi

PETROLUL: Vâlceanu - Felix Mathaus, Meijser, Huja - Pashov, Dumitriu (Cebotaru 85), Seto, Jair (Grozav 85), Velisar (Ticu 75) – Irobiso (Ivanovski 75), M. Bratu (Tucaliuc 65). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Bancu 64, Rivaldinho 90+3 / Irobiso 75

Arbitri: Marcel Bârsan – Radu Adrian Ghinguleac, Marius Cristian Marchidanu – Cristina Mariana Trandafir

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache – Stelian Slabu

Observator: Nicolae Grigorescu

Afla mai multe despre: radoireactiepetrolulu craiovasuperliga