”Stai şi te întrebi de ce nu l-a vrut nimeni”. Jucătorul pus la zid după FCSB - Mioveni: ”La pauză a fost schimbat pe bună dreptate” | EXCLUSIV

Formaţia FCSB a învins, luni seară, cu scorul de 5-1, echipa CS Mioveni, în ultimul meci al etapei a 19-a din Superligă.

Pentru FCSB au marcat Edjouma (31), Şut (45 şi 77), Coman (58) şi Radalavescu (87). Golul echipei CS Mioveni a fost marcat de Antal (74).

Meciul a început cu 10 minute întârziere deoarece jucătorii de la CS Mioveni au protestat faţă de neplata salariilor.

Billel Omrani (29 de ani) a semnat cu FCSB în luna septembrie, însă nu a reuşit să convingă deocamdată. Chiar dacă a venit mult în urmă cu pregătirea fizică şi pare că încă suferă din acest punct de vedere, francezul a fost titularizat împotriva lui CS Mioveni.

Omrani nu a convins şi a fost schimbat la pauză. Fotbalistul de la FCSB a fost, de asemenea, criticat de Viorel Moldovan şi Basarab Panduru.

”Nu l-am văzut pe Compagno pentru că era suspendat, dar l-am văzut pe Omrani şi aici trebuie să îţi dea de gândit. De ce un jucător (n.r. Compagno) care nu este aşa talentat joacă şi tu care pari aş,  la prima vedere, că eşti foarte talentat nu poţi să joci înaintea lui?”, a declarat Panduru la Orange Sport.

”Omrani şi-au căutat echipă în vară şi nu a găsit... şi după vine la FCSB în disperarea de soartă. Nu ştiu acum, câţi s-a impus venirea Omrani la FCSB... Ca antrenor iţi convine să vină. Dar stai şi te întrebi de ce nu şi-a găsit echipă? Nu ştiu cât s-a pus la punct cu pregătirea. La pauză este schimbat pe bună dreptate şi intră Coman care marchează!”, a declarat Viorel Mondovan.

În clasament, FCSB este pe 4, cu 32 de puncte, iar CS Mioveni este pe ultimul loc, cu 8 puncte.

ULTIMA ORĂ | Coman a recunoscut că a cerut hârtie să plece de la FCSB: "Da, vreau să joc. Nu stau pentru nimic altceva!"

Afla mai multe despre: omranifcsb