Stanciu, one-man show pentru Slavia! Hat-trick şi assist în Cupa Cehiei | VIDEO

Nicolae Stanciu (28 de ani), fotbalistul Slaviei Praga, a făcut show pentru echipa sa într-un meci din Cupa Cehiei.

În deplasare, Slavia Praga a întâlnit pe Velvary în Cupa Cehiei, iar Nicolae Stanciu a fost în prim-planul partidei. Fotbalistul român a dat tonul revirimentului Slaviei în meciul cu Velvary, după ce campioana Cehiei a intrat condusă la pauză cu 2-0.

Stanciu a marcat primul său gol în minutul 55, când a redus din diferenţă. Apoi, la doar un minut distanţă, Stanciu i-a oferit un assist lui Traore, care a marcat şi a egalat pe tabelă. În minutul 60 Stanciu a marcat din penalty. Românul şi-a completat show-ul în prelungiri, cu un şut plasat. Partida s-a terminat 4-2 şi Slavia Praga s-a calificat mai departe.

Nicolae Stanciu are patru goluri şi trei pase de gol în 11 meciuri din toate competiţiile pentru Slavia, în acest sezon.

Afla mai multe despre: nicolae stanciuvideohattrickcehiacupa cehiei