Stanciu şi-a deschis contul în noul sezon din Cehia! Mijlocaşul naţionalei a marcat pentru Slavia Praga

Slavia Praga a jucat contra celor de la Bohemians, într-un meci din etapa a 8-a din campionatul Cehiei.

Stanciu a marcat pentru scorul de 2-1, în minutul 56, din lovitură de la 11 metri. Acesta a fost primul gol al mijlocaşului român în actual sezon din Cehia.

Slavia se află pe locul 2 în campionat, cu 19 puncte, după 7 partide jucate. Ocupanta locul lui 1, Plzen, are 21 de puncte, dar are şi cu un meci mai mult jucat.

Jablonec a remizat cu Sparta Praga a lui Florin Niţă, după victoria din Conference League contra CFR-ului

Formaţia Jablonec, adversară a CFR Cluj în grupele Conference League, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa lui Florin Niţă, Sparta Praga, într-un meci din etapa a opta a campionatului Cehiei.

Cu Niţă integralist, Sparta Praga a deschis scorul în minutul 4, prin Drchal. Pentru Jablonec a egalat Cvancara, în minutul 48. Sparta Praga ocupă locul doi în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Jablonec este pe locul nouă, cu 9 puncte. Lider este Viktoria Plzen, care are 21 de puncte.

CFR Cluj a fost învinsă de Jablonec, la 16 septembrie, în deplasare, scor 1-0, şi va mai întâlni echipa cehă la 9 decembrie, pe teren propriu, în grupa D a Conference League.

Afla mai multe despre: cehia-slavia praga-stanciu