Ştefan Târnovanu i-a dat emoţii lui Gigi Becali. ”Ultimatum” după ultima gafă: ”Una mai face şi stă pe bancă!”

FCSB a câştigat meciul cu Dinamo din a doua etapă a Superligii României, scor 2-1.

Deşi FCSB a dominat prima repriză a derby-ului cu Dinamo, echipa din Ştefan cel Mare a reuşit să revină pe final şi a încercat să egaleze. Dinamoviştii au intrat în joc, după o gafă a lui Ştefan Târnovanu. Goncalo Gregorio a înscris pentru oaspeţi în minutul 83, profitând de o respingere greşită a portarului de la FCSB.

Gigi Becali a vorbit despre gafa portarului şi i-a dat un ”ultimatum”.

”A greşit omul. Dacă cu golul lui se întâmpla ceva acum stătea pe bancă. Cu Farul a ieşit greşit, a sărit omul. Aici a greşit pur şi simplu, greşeala asta e genul lui Vlad. Una mai face, stă pe bancă”, a declarat Gigi Becali.

Ştefan Târnovanu, criticat după gafa din derby-ul cu Dinamo: „Tot timpul el nu a fost în joc!”

„Un şut aparent simplu, Târnovanu probabil deconcentrat pentru că mai tot timpul el nu a fost în joc. Eu nu l-am văzut pe acest portar să intervină şi trebuie să fie foarte atent pentru că o să mai aibă meciuri de genul acesta în care FCSB va domina.

Trebuie să fie mai concentrat cu siguranţă, pentru că altfel se complică lucrurile, chiar dacă la un moment dat a fost un forcing al lui Dinamo pentru a egala nemeritat. Deci, Târnovanu ar trebui să stea mult mai atent până în minutul 99, 100, cât durează meciul”, a declarat Florin Răducioiu pentru primasport.ro.

Afla mai multe despre: fcsbştefan târnovanudinamogigi becali