Ştefan Târnovanu, sincer după campania dezastruoasă a FCSB-ului în Conference League: ”Suntem departe de fotbalul mare. S-a demonstrat în seara asta că pot veni şi cu echipa a doua!”

Echipa FCSB a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 0-3, de formaţia West Ham, în ultima etapă a grupelor Conference League.

Fotbalistul echipei FCSB, Ştefan Târnovanu, a declarat joi seară, după înfrângerea suferită în ultima etapă a grupelor Conference League, că formaţia bucureşteană este “departe de fotbalul mare”.

”Mai avem de muncit, suntem departe de fotbalul mare. S-a demonstrat în seara asta că pot veni şi cu echipa a doua sau cu copiii. Am evitat câteva goluri, dar tot s-a terminat 3-0 pentru ei. Cu ce ajută? Suntem departe de ei! S-a jucat la o singură poartă. Toată miza se mută în campionat, trebuie să câştigăm cu orice preţ meciul cu Rapid”, a declarat Ştefan Târnovanu după meci.

FCSB a pierdut cu 0-3 în faţa lui West Ham United, în ultimul meci din grupele Conference League

Fornals a deschis scorul în minutul 40, plecând dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. În minutul 56 englezii au mărit avantajul, după o lovitură de cap a lui Mubama, deviată în plasă de Dawa. Golul de 3-0 a fost marcat în minutul 65, la o greşeală a lui Târnovanu, de care a profitat Fornals.

FCSB se clasează pe ultimul loc în grupa B a Conference League, cu 2 puncte, şi a fost eliminată din cupele europene.

Afla mai multe despre: fcsb-târnovanu-conference league-west ham