”Ştiţi că nu fac eu schimbările”. Cum s-ar apăra Pintilii în vestiarul de la FCSB: ”Nu înseamnă că e corect” | EXCLUSIV

Gigi Becali (64 de ani) a recunoscut fără nicio problemă faptul că a intervenit peste antrenor la schimbările din echipă, la meciul FCSB - Farul 2-3.

FCSB a pierdut dramatic cu 3-2 în faţa Farului, pe Arena Naţională, un meci în care a condus cu 1-0 şi 2-1, meci "stricat" de schimbările dictate "de sus". Gigi Becali n-a avut nicio problemă să recunoască imixţiunea la echipă şi nu a părut deloc supărat pentru înfrângere.

Basarab Panduru a vorbit despre situaţia de la FCSB. Panduru este de părere că jucătorii ştiu deja ce se petrece la echipă.

”Trebuie să înţelegem cine face lucrurile, cum se fac lucrurile. Jucătorii au înţeles că dacă intră 45 de minute şi nu joacă cel mai bun fotbal din lume, sunt schimbaţi la pauză sau chiar în minutul 20.

Avem o mare problemă dacă vorbim despre normalitate. Nu, nu, nu. Dacă vorbesc despre normalitate, bat câmpii. Aia e normalitatea lor şi trebuie să analizez normalitatea lor, dacă ei asta cred că e normalitatea. Că e bine, că e rău, dar asta e realitatea lor.

Mă pun în pielea lor şi vreau să văd cum gândesc. Jucătorii ştiu deja că pot fi schimbaţi în minutul 26. Nu înseamnă că e corect, dar nu e treaba mea să cred că nu e corect. Asta e realitatea.

Jucătorii deja ştiu. Şi Pintilii, când intră în vestiar, cred că le spune jucătorilor, pentru că el pare a fi un om foarte corect. Le spune <<Ştiţi că nu fac eu schimbările. Ştiţi că nu fac aia. Intră cine e la început, intră la pauză, vă schimbă în minutul 20, 30>>. Aia este”, a declarat Panduru la Orange Sport.

• Partida dintre CFR Cluj şi Farul va avea loc duminică, de la ora 21:00, în direct, pe Orange Sport 1.

Roş-albaştrii au rămas la 9 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Afla mai multe despre: fcsbmihai pintilii