Stranieri | Marius Marin, eliminat la Pisa. Adrian Petre, doar ultimul sfert de oră pentru Cosenza

Fotbal

Mijlocaşul român Marius Marin a fost titular pentru Pisa în meciul de campionat cu Pordenone, în Serie B, într-un duel din etapa a 11-a, şi primit cartonaşul roşu în minutul 78.

Internaţionalul de tineret a fost avertizat în prima repriză cu cartonaş galben, în minutul 43, apoi, în actul secund, românul a primit cel de-al doilea cartonaş galben, în minutul 78, şi a părăsit terenu. Din fericire pentru el, Pisa a câştigat meciul cu Pordenone, scor 1-0. În urma acestui succes, Pisa a urcat pe locul 13, cu 13 puncte.

Un alt internaţional de tineret, Adrian Petre, împrumutat de FCSB la Cosenza, a prins doar ultimul sfert de oră în înfrângerea echipei sale, pe teren propriu, scor 0-1, cu Reggiana.

Afla mai multe despre: fotbal