"Suntem obosiţi, am rulat cam aceeaşi jucători!". Reacţia lui Mihai Iosif după Rapid - CS Mioveni 1-1

Rapid

Mihai Iosif (47 de ani), antrenorul Rapidului, a reacţionat la finalul meciului terminat la egalitate, scor 1-1, împotriva celor de la CS Mioveni.

La flash-interviul de după meciul Rapid - CS Mioveni, Mihai Iosif, antrenorul Rapidului, a încercat să găsească explicaţii pentru un nou pas fals al giuleştenilor. Iosif a dat vina pe oboseală pentru momentul de formă mai slabă prin care trece echipa alb-vişinie.

"Un meci cu două reprize distincte, poate puteam să câştigăm, dar să şi pierdem.  Nu caut alibiuri, am făcut o repriză foarte slabă, prima, a doua a fost mai bine. Adevărul e că suntem obosiţi, am rulat cam aceeaşi jucători, am mers pe mâna lor 19 meciuri, probabil că am ajuns la o stare de oboseală. Dau totul pe teren şi trag non stop.

Îmi asum cele 28 de puncte pe care le-avem, îmi asum şi anumite greşeli. Nu am găsit foarte multe, ale mele personale, sper să le îmbunătăţesc. Şi eu sunt debutant în Liga 1, să nu se uite asta", a spus Mihai Iosif, la Telekom Sport.

Rapid - CS Mioveni 1-1, în Liga 1

FC Rapid a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului naţional Casa Pariurilor Liga 1.

Golurile au fost marcate de Hlistei, în minutul 57, pentru Rapid, şi Buziuc, în minutul 16, pentru oaspeţi.

FC Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Crepulja, R. Ilie (Pănoiu ’75) – Stahl (Marzouk ’40), Ad. Bălan, Sefer (Hlistei ’40). Antrenor: Mihai Iosif
CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, M. Panait (Veres ’84), L. Dumitriu (Toma ’84), Burnea (Şerbănică ’84) – Buziuc (Sanoh ’58), Blănaru (Rădescu ’71), B. Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Hlistei ’44, Belu ’88 ‘ Veres ‘90+3
Arbitri: Horia Mladinovici - Bogdab Gheorghe, Cornel Vătămanu - Iulian Dima
Observator: Dan Berbecaru.

Afla mai multe despre: mihai iosifrapidreactieliga 1