Surpriză uriaşă în direct la Dolce Sport. Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Levante, scor 1-1. Benzema s-a accidentat, Marcelo a fost eliminat

Real Madrid, fără Cristiano Ronaldo suspendat, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Levante, în etapa a treia a campionatului spaniol, în direct la Dolce Sport 1.

Atacantul gazdelor Karim Benzema a părăsit terenul în minutul 28, după ce a suferit o accidentare la coapsa dreaptă. Din minutul 89, campioana Europei a jucat fără Marcelo, eliminat.

Levante a deschis scorul în minutul 12, prin Ivi Lopez, iar Real a egalat în minutul 36, prin Lucas Vasquez.

Real Madrid este la al doilea rezultat de egalitate consecutiv în campionat, după 2-2, cu Valencia, tot pe teren propriu.

Afla mai multe despre: real madridlevantebenzemamarcelotelekom sportla liga,