Surpriză uriaşă în fotbalul european. Andrea Pirlo a semnat pe un an. Destinaţie neaşteptată pentru antrenorul italiangalerie foto

Andrea Pirlo, fostul mare mijlocaş al naţionalei Italiei, a semnat un contract pe un ancu Fatih Karagumruk, a anunţat echipa din prima ligă a Turciei.

Fost conducător de joc al lui Juventus Torino şi AC Milan, Pirlo, în vârstă de 43 de ani, a antrenat-o în stagiunea 2020-2021 pe "Bătrâna Doamnă", alături de care a câştigat Cupa şi Supercupa Italiei, însă nu a reuşit decât un loc 4 în Serie A, torinezii fiind eliminaţi în optimile de finală în Liga Campionilor.

Fatih Karagumruk a încheiat pe locul 8 ultima ediţie de campionat. Echipa a fost antrenată în prima parte a sezonului trecut de un compatriot al lui Pirlo, Francesco Farioli, şi are în lot mai mulţi italieni, ca portarul Emiliano Viviano sau extrema Fabio Borini.

Afla mai multe despre: pirlo