Surpriza zilei. Fanii au pregătit baloane cu numele lui Marius Şumudică pe Gaziantep Stadyumu :)

Marius Şumudică a fost aşteptat cu o surpriză din partea suporterilor din Turcia.

În duelul cu Gaziantep, formaţia condusă de Marius Şumudică şi unde mai joacă Denis Drăguş şi Alex Maxim, Moruţan a reuşit o pasă de gol. Assistul românului a dus la deschiderea scorului, prin golul reuşit de Uludag în minutul 90+4.

Şumudică i-a trimis în teren pe ambii români din primul minut al meciului, dar elevii săi nu au reuşit să întoarcă scorul. Formaţia lui Olimpiu Moruţan s-a închis perfect, iar Gaziantep s-a văzut învinsă, scor 0-1.

După acest meci, echipa antrenată de Şumudică rămâne pe locul 11 în prima ligă din Turcia, cu 15 puncte adunate în 12 meciuri. De cealaltă parte, Ankaragucu ocupă locul 14, cu 13 puncte în 12 meciuri.

Suporterii i-au pregătit o surpriză antrenorului român! Aceştia au adus la stadion baloane din litere aurii din care au format numele de familie al tehnicianului.

Afla mai multe despre: marius şumudicăgaziantepsurpriză fani