Suspiciuni după FCSB - U Craiova 2-0! Sorin Cârţu face o dezvăluire incredibilă: "Înseamnă că s-a ştiut ceva"

Preşedintele lui U Craiova, Sorin Cârţu, are anumite suspiciuni în privinţa meciului direct cu FCSB. Oficialul crede tactica lui Victor Piţurcă pentru meciul de pe Arena Naţională a fost aflată înainte de fluierul de start.

FCSB - U Craiova 2-0 VIDEO

Oltenii au avut foarte puţine ocazii de a marca în derby-ul cu FCSB, în timp ce vicecampioana României a jucat perfect în prima repriză. Scorul putea fi mai mare, dar Florin Tănase a ratat, înainte de pauză, un penalty.

La 24 de ore de la finalul partidei, Sorin Cârţu a suţinut că are suspiciuni: "De la anunţul formaţiilor ei au venit cu trei fundaşi centrali, cu Soiledis, Cristea şi Planic şi în momentul în care Soiledis s-a accidentat, a intrat Filip tot pe aceeaşi factură, nu s-a schimbat planul tactic. Mie mi-a creat aşa o.... Totuşi, o echipă care 21 de etape joacă 4-3-3 şi la partida asta schimbă, înseamnă că a ştiut ceva despre ceea ce noi am pregătit la antrenamente în această perioadă. Dovadă şi ceea ce a spus Vintilă la interviurile de după meci, a spus că a pregătit acest lucru şi că îi felicită pe jucători, că au răspuns planului tactic

E inadmisibil să fie în minutul 40 0-0 şi în minutul 45 să fie aproape 3-0. Nu pot să cred că poţi să accepţi aşa ceva!

Jucătorii au obligaţia să vină la un meci de asemenea factură în plus cu mult faţă de ceea ce le spune antrenorul. Nu poate să te prindă în minutul 40 într-o situaţie cum te-a prins Man la primul gol. Ne punem pe Piţurcă, ne punem pe jucători, nu ştiu. Stabiliţi voi pe unde sunt scurgerile", a declarat preşedintele lui U Craiova, în cadrul emisiunii Sport Report.

Echipele de start la FCSB - U Craiova 2-0:

• FCSB: Bălgrădean - Creţu, Planic, Cristea, Soiledis - Moruţan, Ov. Popescu, Panţîru - Man, Tănase, Fl. Coman
  • Rezerve: Vlad - Manea, Nedelcu, Filip, Gnohere, Vînă, Hora
  • U Craiova: Popescu - Vlădoiu, Bălaşa, Acka, Vătăjelu - Zakaric, Cosic, Cicâldău, Bancu - Ivan, Mihăilă
  • Rezerve: Marinescu - Măţel, T. Ferreira, Ivanov, Bărbuţ, Mateiu, Baiaram

Afla mai multe despre: sorin cartufcsbfcsb u craiova