Situaţia la Arsenal nu este deloc una bună. Jocul echipei scârţâie sub comanda lui Emery, iar unul dintre fotbaliştii ”tunarilor” are probleme serioase cu fanii de pe Emirates.
Situaţia la Arsenal nu este deloc una bună. Jocul echipei scârţâie sub comanda lui Emery, iar unul dintre fotbaliştii ”tunarilor” are probleme serioase cu fanii de pe Emirates.
Fostul fotbalist Jermaine Pennant a dezvăluit în autobiografia sa, Mental: Bad Behaviour, Ugly Truths and the Beautiful Game (Psihic: Comportament Rău, Adevăruri Urâte şi Frumosul Joc), că a intrat pe teren sub influenţa alcoolului în meciul jucat pentru Arsenal Londra, cu Southampton, în 7 mai 2003, în care a marcat trei goluri, informează Daily Mirror.
Arsenal are probleme serioase în banda stângă, după ce Kolasinac s-a accidentat şi va lipsi o lungă perioadă de pe teren. Monreal a rămas singura soluţie, iar Unai Emery vrea să aducă de urgenţă un fotbalist pe acest post.