CSM Bucureşti vrea să spargă blestemul nordic în faţa „călăului” Esbjerg. Turul sferturilor e sâmbătă, în Danemarca.
CSM Bucureşti vrea să spargă blestemul nordic în faţa „călăului” Esbjerg. Turul sferturilor e sâmbătă, în Danemarca.
Campioana CSM Bucureşti s-a impus sâmbătă, în deplasare, cu 35-30 în faţa formaţiei FTC Budapesta, într-un meci din etapa a XIII-a a Liga Campionilor EHF. În urma succesului, CSM a acumulat 18 puncte şi ocupă locul secund în clasament.
Echipa de handbal feminin FTC Budapesta a anunţat, vineri, transferul a trei jucătoare noi pentru viitoarea stagiune, între care se află şi centrul Elizabeth Omoregie, de la CSM Bucureşti. Opt ani a petrecut handbalista la campioana României.