Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a remizat, vineri, pe teren propriu, cu formaţia rusă Rostov Don, scor 23-23 (13-14), în cea de-a doua partidă din Grupa B a Ligii Campionilor.
Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a remizat, vineri, pe teren propriu, cu formaţia rusă Rostov Don, scor 23-23 (13-14), în cea de-a doua partidă din Grupa B a Ligii Campionilor.
Campioana en-titre la baschet masculin, CSM Oradea, a câştigat, sâmbătă, Supercupa României, în faţa formaţiei CSU Sibiu, scor 68-64 (30-38), într-o reeditare a finalei Ligii Naţionale din sezonul trecut.
SCM Râmnicu Vâlcea a câştigat derby-ul cu CSM Bucureşti, iar la final, handbalistele campioane nu şi-au ascuns satisfacţia. Iulia Dumanska şi Cristina Florica au fost cele mai fericite. Au acceptat şi provocarea Telekom Sport şi s-au reprofilat pentru câteva minute.