CSM Bucureşti a trecut peste înfrângerea usturătoare suferită în primul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor, scor 23-33, şi s-a impus într-un meci extrem de important în Liga Naţională.
CSM Bucureşti a trecut peste înfrângerea usturătoare suferită în primul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor, scor 23-33, şi s-a impus într-un meci extrem de important în Liga Naţională.
Au mai rămas doar câteva zile până la primul meci al lui CSM Bucureşti din Grupele Principale ale Ligii Campionilor. Denisa Dedu şi Elizabeth Omoregie au vorbit înainte de meciul din Ungaria, cu Ferencvaros, care se vede în direct la Telekom Sport 3, sâmbătă, de la ora 17:00.
Campioana en-titre a României la baschet masculin, CSM Oradea, a fost învinsă miercuri, pe teren propriu, de formaţia belarusă Tsmoki Minsk, scor 89-73 (46-34), în etapa a treia a grupei J din FIBA Europe Cup, faza secundă a competiţiei.