CSM Bucureşti pleacă în prima deplasare în străinătate după reluarea handbalului, iar emoţiile există mai ales în privinţa coronavirusului şi după apariţia primelor cazuri de la SCM Râmnicu Vâlcea.
CSM Bucureşti pleacă în prima deplasare în străinătate după reluarea handbalului, iar emoţiile există mai ales în privinţa coronavirusului şi după apariţia primelor cazuri de la SCM Râmnicu Vâlcea.
Echipele de handbal feminin SCM Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti vor disputa finala Cupei României, după ce au eliminat sâmbătă, în semifinalele competiţiei, formaţiile Rapid Bucureşti, respectiv Gloria Buzău.
Federaţia Europeană de Handbal a anunţat programul primelor 9 etape din Liga Campionilor, sezonul 2020-2021, la feminin şi masculin. Echipele reprezentante ale României, SCM Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti, vor debuta în competiţie în 12 septembrie.