Cristina Neague a avut un sezon excepţional până acum în Liga Campionilor. Românca se luptă pentru titlul de golgheter, iar o prestaţie bună cu Vâlcea o poate duce pe primul loc în clasamentul celei mai bune marcatoare.
Cristina Neague a avut un sezon excepţional până acum în Liga Campionilor. Românca se luptă pentru titlul de golgheter, iar o prestaţie bună cu Vâlcea o poate duce pe primul loc în clasamentul celei mai bune marcatoare.
Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a învins, joi, formaţia SCM Râmnicu Vâlcea, scor 27-22 (11-9), în meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii Naţionale, la turneul de la Sf. Gheorghe. CSM Bucureşti a jucat fără şapte jucătoare şi antrenorul Adrian Vasile, cu teste pozitive la Covid-19.
SCM Vâlcea a pierdut la ”masa verde” două dintre meciurile pe care le mai avea de disputat şi nu au putut fi încă reprogramate. CSM Bucureşti a bifat victorii cu Bietigheim şi Rostov. EHF a anunţat că toate echipele vor fi calificate în faza următoare.