Crina Pintea a fost cea mai bună marcatoare a lui Gyor în duelul cu Ferencvaros din Liga Campionilor la Handbal Feminin. Românca a înscris şase goluri, iar echipa sa a terminat la egalitate (32-32) partida cu rivala din campionat.
Crina Pintea a fost cea mai bună marcatoare a lui Gyor în duelul cu Ferencvaros din Liga Campionilor la Handbal Feminin. Românca a înscris şase goluri, iar echipa sa a terminat la egalitate (32-32) partida cu rivala din campionat.
CSM Bucureşti şi-a găsit antrenor. Tomas Ryde, omul care a adus ultima medalie pentru România la un Campionat Mondial îl va înlocui pe Dragan Djukici din sezonul viitor.
Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, de Gyor ETO, deţinătoarea Ligii Campionilor, cu scorul de 27-25 (14-10), şi în partida retur din grupa a II-a. Cristina Neagu, aflată în recuperare, dar şi în negocieri cu CSM pentru extinderea contractului, s-a aflat în tribună.