Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia norvegiană Vipers Kristiansand, cu scorul de 31-26 (16-11), şi a căzut pe locul 2 în grupa D a Ligii Campionilor după patru etape.
Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia norvegiană Vipers Kristiansand, cu scorul de 31-26 (16-11), şi a căzut pe locul 2 în grupa D a Ligii Campionilor după patru etape.
CSM Bucureşti a urcat pentru moment pe primul loc în Liga Naţională de handbal masculin. A trecut de Măgura Cisnădie, scor 36-19 şi a egalat-o în clasament pe Râmnicu Vâlcea. Echipa vâlceană joacă sâmbătă în etapa a şaptea.
CSM Bucureşti s-a mişcat extrem de rapid după demiterea lui Magnus Johansson, iar astăzi a anunţat numirea lui Dragan Djukic în funcţia de antrenor principal, informaţie apărută în exclusivitate pe telekomsport.ro.