Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins duminică, pe teren propriu, formaţia germană SG BBM Bietigheim, scor 32-24 (14-13), în ultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor. CSM merge în grupa principală B cu 6 puncte.
Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins duminică, pe teren propriu, formaţia germană SG BBM Bietigheim, scor 32-24 (14-13), în ultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor. CSM merge în grupa principală B cu 6 puncte.
CSM Bucureşti joacă ultima partidă din acest în direct la Telekom Sport. Meciul din Liga Campionilor, cu Bietigheim, este duminică, de la ora 17:15, pe Telekom Sport 1. Înainte de acest meci important, cele mai importante jucătoare ale "tigroaicelor", dar şi antrenorul Dragan Djukic, au vorbit despre meciul de duminică.
Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins duminică, în deplasare, formaţia ungară FTC Budapesta, scor 34-28 (17-10), în penultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor. CSM Bucureşti redevine liderul grupei, iar Cristina Neagu, cu 43 de goluri, conduce clasamentul golgheterilor după cinci etape.