Antrenorul FCSB, Bogdan Vintilă, nu se va putea baza pe Darius Olaru pentru o perioadă de timp, după ce fotbalistul s-a accidentat în derby-ul FCSB - U Craiova 4-1.
Antrenorul FCSB, Bogdan Vintilă, nu se va putea baza pe Darius Olaru pentru o perioadă de timp, după ce fotbalistul s-a accidentat în derby-ul FCSB - U Craiova 4-1.
Darius Olaru a semnat cu FCSB, iar gruparea roş-albastră va plăti 600.000 de euro către Gaz Metan, urmând ca jucătorul să ajungă în curtea vicecampioanei abia în iarnă. Internaţionalul de tineret e conştient de şansa primită şi trage foarte tare pentru a ajunge la gruparea din Bucureşti la un nivel şi mai bun decât cel care l-a convins pe Becali să-l oferteze.
Ioan Mărginean, preşedintele lui Gaz Metan, a dezvăluit că a avut semnat un acord cu FCSB pentru transferul lui Darius Olaru, însă medieşenii au fost nemulţumiţi de modalitatea de plată.