Real Madrid a remizat cu Betis Sevilla, scor 1-1, iar după meci au apărut controverse legate de arbitraj în tabăra madrilenă. În faţa criticilor, sindicatul spaniol al arbitrilor, AESAF, a făcut apel la respect.
Real Madrid a remizat cu Betis Sevilla, scor 1-1, iar după meci au apărut controverse legate de arbitraj în tabăra madrilenă. În faţa criticilor, sindicatul spaniol al arbitrilor, AESAF, a făcut apel la respect.
Javier Tebas, preşedintele Ligii spaniole, a anunţat că o tehnologie care va permite detectarea automată a poziţiilor de ofsaid va fi introdusă începând cu sezonul viitor în prima şi a doua divizie din Spania.
Laszlo Dioszegi, finanţatorul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, a vorbit despre situaţia de la clubul covăsnean după ce Peter Magyar s-a impus la alegerile din Ungaria.