Într-o partidă din Liga a 2-a, transmisă în direct la Telekom Sport 1, Petrolul Ploieşti a remizat, 0-0, cu Metaloglobus. În timpul partidei, fanii "lupilor" l-au înjurat şi i-au cerut demisia antrenorului Flavius Stoican.
Într-o partidă din Liga a 2-a, transmisă în direct la Telekom Sport 1, Petrolul Ploieşti a remizat, 0-0, cu Metaloglobus. În timpul partidei, fanii "lupilor" l-au înjurat şi i-au cerut demisia antrenorului Flavius Stoican.
Petrolul Ploieşti a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de FC Argeş, în etapa a 29-a a Ligii 2, într-un meci transmis în direct la Telekom Sport 3 şi pe site-ul telekomsport.ro.
Chindia Târgovişte şi Petrolul au remizat alb în derby-ul etapei cu numărul 24, iar ambele continuă lupta pentru promovare. Dacă echipa lui Viorel Moldovan este la patru puncte în spatele liderului Sportul Snagov, ploieştenii sunt la cinci lungimi de ilfoveni.