FCSB şi-a anunţat intenţia ca, în viitorul apropiat, să nu mai facă transferuri pe sume uriaşe, ci să-şi promoveze jucătorii din propria academie. Primii paşi au fost făcuţi deja, iar baza de pregătire din Berceni este la cele mai înalte standarde.
FCSB şi-a anunţat intenţia ca, în viitorul apropiat, să nu mai facă transferuri pe sume uriaşe, ci să-şi promoveze jucătorii din propria academie. Primii paşi au fost făcuţi deja, iar baza de pregătire din Berceni este la cele mai înalte standarde.
România a învins, marţi, la Ploieşti, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa Finlandei, într-o partidă amicală. Portarul Bogdan Lobonţ a intrat pe teren în minutul 87, în ultima sa apriţie pentru naţionala "tricoloră", în aplauzele întregii asistenţe de pe Stadionul ”Ilie Oană”. El a primit banderola de căpitan în momentul în care a intrat pe teren.
Sepsi OSK a anunţat în cursul zilei de astăzi, prin intermediul unui comunicat de presă, că nu va putea disputa primele meciuri oficiale din 2018 pe stadiounul din Sfântu Gheorghe. Partidele cu Poli Timişoara (2 februarie) şi Concordia Chiajna (17 februarie) se vor juca pe arena Ilie Oană din Ploieşti.