VIDEO | Chindia a învins ASU Poli în ultimul meci al rundei inaugurale din Liga a 2-a cu un gol marcat în minutul 90. Cum arată clasamentulgalerie foto

Liga 2

Prima etapă din noul sezon al Ligii a II-a s-a încheiat la Timişoara. ASU Poli a primit vizita Chindiei Târgovişte, iar meciul a fost în direct la Telekom Sport 1 şi online pe telekomsport.ro.

Oaspeţii s-au impus cu 1-0 graţie unui gol înscris în minutul 90 de căpitanul Cherchez.

Lider în clasament după prima rundă este Energeticianul.

MECI COMPLET ASU POLI - CHINDIA 0-1

Un singur egal a fost înregistrat în prima etapă din Liga a II-a. La Ploieşti, Petrolul a remizat cu Sportul Snagov, scor 0-0. Meciul dintre ASU Poli Timişoara şi Chindia Târgovişte poate fi urmărit şi pe pagina de Facebok TelekomSport.ro.