Rangers a învins-o pe St Mirren cu 4-0, în etapa a 24-a a campionatului scoţian după un meci în care gazdele au primit patru penaltyuri. La oaspeţi au jucat şi foştii dinamovişti, Mihai Popescu şi Laurenţiu Corbu.
Rangers a învins-o pe St Mirren cu 4-0, în etapa a 24-a a campionatului scoţian după un meci în care gazdele au primit patru penaltyuri. La oaspeţi au jucat şi foştii dinamovişti, Mihai Popescu şi Laurenţiu Corbu.
Pe Ibrox Park s-a jucat cu casa închisă. A fost primul meci al legendarului Steven Gerrard pe banca tehnică a lui Rangers şi, totodată, debutul său oficial la nivel înalt în cariera de antrenor. Rangers a câştigat cu 2-0 partida disputată în preliminariile Europa League contra macedonenilor de la Shkupi.
Celtic s-a distanţat de Rangers la nouă puncte. Liderul din prima ligă a Scoţiei a câştigat, cu emoţii, derby-ul "Old Firm".