FC Botoşani şi UTA Arad au anunţat câte şapte plecări de jucători după sezonul din Superliga.
FC Botoşani şi UTA Arad au anunţat câte şapte plecări de jucători după sezonul din Superliga.
Ultimele patru partide din prima etapă a grupelor Cupei României au fost programate joi, după două zile cu opt meciuri. Rapid a învins-o cu 4-0 pe Dumbrăviţa, UTA - Petrolul şi Botoşani - Farul s-au încheiat la egalitate, 1-1, iar Hermannstadt a câştigat cu 1-0 jocul cu Chiajna.
UTA s-a impus cu 1-0 în meciul cu FC Botoşani şi a urcat pe locul 9 în clasamentul play-out-ului. În schimb, în urma acestei înfrângeri, moldovenii au coborât pe locul 10.